(232) 245 50 15     
(542) 477 06 25     
info@basinsitesietutmerkezi.com    
 
  • ÇOCUKLARIMIZI HAYAT HAZIRLIYORUZ

  • EĞLENEREK ÖĞRENİYORUZ

  • YETENEKLERİNİ KEŞFEDİYORUZ

  • BASIN SİTESİ EĞİTİM MERKEZİ

  • SICAK BİR EĞİTİM ORTAMI

  REHBERLİK KÖŞESİ

ORTAOKULLARDA YENİ DÜZENLEME

ORTAOKULLARDA YENİ DÜZENLEME

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, üçüncüsü düzenlenen ve Türkiye’de eğitim ve yükseköğretim kurumlarının yöneticilerini bir araya getiren EDU SUMMIT Eğitim Zirvesi’ne katıldı.

Taksim’de bir otelde gerçekleştirilen zirvede konuşan Tekin, üniversitelerin, siyasi arenada ülkelerin dünya konjonktüründe en ciddi rekabet kurumlarından biri haline geldiğini, bu anlamda üniversitelerin misyonunun önemli olduğunu vurguladı. Tekin, siyasi iradenin ve bürokrasinin, üniversitelerin rekabet edebilmek için önlerini tıkayacak mekanizmalar üretmek yerine daha rahat hareket edebilecekleri mekanizmalar üretmeleri gerektiğini aktararak, şöyle konuştu: \"Yaptığımız uzun ve verimli istişareler sonucunda rekabeti oluşturabilecek mekanizmaları geliştirdik. Bu tür toplantılar bu yapıların karşılaştıkları problemleri ideal çözümlerinin aktarıldığı, tartışıldığı mekanizmalar oluyor ve bizlere de yol gösterici oluyor. Türkçe dışında ikinci bir dil öğretilmesi ve bu süreçte karşılaşılan sıkıntılar, öğrencilerin sanatsal ve sportif etkinliklerin daha yoğun bir şekilde yapabilecekleri bir ortamın oluşması konusu da olmak üzere birçok konuda adım attığımızı buradan paylaşmak istiyorum.

Çocuklarımızın kültürel, sanatsal ve sportif yeteneklerini küçük yaşlarda tespit ederek, bu yeteneklerine göre eğitim alacakları, bu yeteneklerini geliştirebilecekleri ortamlarda eğitimlerine devam etmelerini sağlayan mekanizmaları hayata geçireceğiz. 4+4+4´ün ikinci kademesinde yer alan 5´inci sınıflar yetenek tarama testinden geçirilecek ve bu yeteneklerine göre çocuklarımız sportif yetenekleri keşfedilerek Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yeteneklerini geliştirecek eğitimleri alacaklar. Aynı taramayı Kültür ve Turizm Bakanlığı ile de yapmak istiyoruz.\"

Tekin, OECD ülkeleri içerisinde diğer ülkelere nazaran Türkiye´nin 2 katı ders saati yabancı dil bilgisi müfredatı olduğunu vurgulayarak, \"Yabancı dil yeterlilikleri çok düşük. ´MEB okullarında yabancı dil ders saati arttırılsın´ demek çözüm olmuyor. 5´inci sınıfları Türkçe ve yabancı dilin yetkinliğin arttırıldığı bir hazırlık sınıfı olarak tasarlama aşamasındayız, bunun alt yapı çalışmaları yürüyor bir aksilik olmazsa pilot uygulamayla başlayacak ve ardından tüm Türkiye´de yayacağız.\" ifadelerini kullandı. Yusuf Tekin, üniversiteler tarafından kendilerine yapılacak her türlü öneriye açık olduklarını söyledi.EYVAH! 1.SINIF VELİSİYİM
ÖĞRENCİLER İÇİN SINAV KAYGISI
VELİLER İÇİN - SINAV KAYGISI
TEOG NEDİR?
ÇOCUK YAŞADIĞINI ÖĞRENİR
OKUL BAŞARISINDA AİLENİN ROLÜ
ORTAOKULLARDA YENİ DÜZENLEME
ÖĞRENCİ BAŞARISIZLIĞININ NEDENLERİ VE ALINMASI GEKEN ÖNLEMLER VE ÖNERİLER
YAŞ VE SINIFLARA GÖRE ÖĞRENCİLERİN OKUMA SÜRESİ VE EĞİLİMİ HAKKINDA VELİLERİN BİLMESİ GEREKENLER VE AÇIKLAMALAR
Sınav Kaygısı
Çocukları 1. Sınıfa Başlayan Velilerin Hissedebileceği Olumsuzluklar
Özgüven gelişimi ve anne babanın rolü

   Kategoriler

   Aile Danışmanlığı

   Takvim
« Şubat 2018 »
Paz Pzt Sal Çar Per Cum Cmt
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
 
Toplam Ziyaretçi Sayısı
2150
Online Ziyaretçi Sayısı
4

Basın Sitesi Etüt Eğitim Merkezi
Basinsitesi Mahallesi 159 Sokak No:3/A Karabağlar/İzmir  
Tel : +90 (232) 245 50 15 Gsm : +90 (542) 477 06 25     
info@basinsitesietutmerkezi.com
İZMİR ETÜT MERKEZLERİ REHBERİ ÜYESİDİR  Web Tasarım : DNZ WEB DİZAYN